poniedziałek, 16 września 2013

Kluska Polska - Kreskówkowa Kraina Klusek


Spacerując po Starym Mieście Warszawy, dochodzimy z koleżanką pod mury Barbakanu i zaczyna ostro padać. Zupełnie przypadkiem ukazuje nam się szyld "Kluski Polskiej"... i dlaczego tam nie zajrzeć? Za, oprócz ciekawej nazwy, przemawia brak parasoli i chęć wypicia ciepłej herbatki. Wchodzimy i ja już jestem zauroczona wnętrzem. Czuję się, jakbym weszła do kreskówki, czarno białe kreski wyznaczają kontury wszystkich elementów wyposażenia, charakterystycznych dla polskiej, tradycyjnej chaty. Jest rysunkowo, a jednocześnie sielsko :) Tak jak w domu Kota Filemona- pamiętacie? Jest tu specyficzny klimat. Podziwiamy wszystkie elementy i gdy przychodzi kelnerka zamówienie składamy w pośpiechu. Menu pozytywnie zaskakuje: kilka zestawów cenowych, spośród których wybrać sobie można rodzaj klusek oraz sosu. Kluski na słono, na słodko, kopytka bazyliowe, itp. Bez wątpienia znalazłam się w kreskówkowej krainie Klusek. Dla mnie tradycyjna zupa pomidorowa ze śmietaną i  knedele z szynką serem i zieloną papryczką, dla koleżanki sałatka.

Zamówienie po krótkim czasie ląduje na naszym stoliku, a miłym zaskoczeniem jest jego wielkość!  Z polskich, klasycznych klusek, Kluska Polska stworzyła danie kompozycyjnie i smakowo ciekawe. Na koniec przyjemny mile niski rachunek - jak na Warszawę nieprzesadzony - kolejna  po wystroju i smakowitości dań niespodzianka:) Jak fajnie przypadkowo odkrywać tak oryginalne miejsca.

/ Kluska Polska - Warszawa / 
 

5 komentarzy:

 1. Genialne wnętrze! Jestem nim oczarowana :D

  OdpowiedzUsuń
 2. ale fantastyczne miejsce!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. swietny wystroj.... strasznie mi si epodoba, mniam mniam, ale jestem glodna!

  a ja zapraszam na nowy post z moja szafa z butami :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  Właśnie trafiliśmy na Państwa artykuł i jest nam (mnie i Piotrowi Kwiatkowskiemu) niezwykle miło czytać tak pochlebne opinie o naszej twórczości. Zachęcamy do obejrzenia reszty naszych prac na http://www.rt-studio.eu
  Pozdrawiam
  Renata Tutorska

  OdpowiedzUsuń