czwartek, 8 sierpnia 2013

Victoria Beckham Autumn- Winter 2013/2014


Victorii Beckham już dawno udało się uciec z pułapki projektowania dla samej siebie. Wzorem dorobku Phoebe Philo z domu mody Céline i Stelli McCartney, w jesiennej kolekcji postawiła na  oversize'owe płaszcze. Pojawiły się zbluzowane góry, szerokie, męskie ramiona, geometryczne łączenia dwóch kontrastowych materiałów, diagonalne cięcia i wszechobecne indygo.  Jeśli to świadome naśladownictwo, to przynajmniej Beckham wzoruje się na najlepszych. Bowiem jej dwie rodaczki wyznaczają kierunki mody, nie tylko w Europie. 


Ascetyczna jesienno-zimowa kolekcja jest wynikiem poszukiwania "nowego", czerpiąc z dorobku "Starego Kontynentu". Nie znaczy to jednak, że Victoria zupełnie zagłuszyła swój gust. Charakterystyczna dla niej dziewczęcość powraca w słodkich, zaokrąglonych krótkich rękawkach. Pierwotny styl marki, czyli elegancja z mocnym rysem sexy, została wpisana w dominujące w pokazie spódnice. Długie do pół łydki, otulały i zaokrąglały biodra, przedzielając je środkowym szwem i głębokim pęknięciem. Szycie kreacji nadało im trochę geometryczny wygląd. Poza tym świetne materiały i precyzyjnie dopracowana kolekcja. Brawo VB!


Tańsza marka Victorii Beckham oferuje zaś zgrabne ciuchy typu Basic, nawiązując do krojów głównej linii. Zwróćcie uwagę na śliczne paski i koszule. Tym razem projektantka postawiła luz i wygodę.


...and Backstage MIX


5 komentarzy:

 1. Ciekawe, proste w formie projekty! Spodobało mi się połączenie camelu z chabrem!

  U mnie z kolei dzisiaj mobile mix - zapraszam w wolnej chwili!

  OdpowiedzUsuń
 2. nice overview)))

  mary-tur.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietnie ujety post ! :) A plaszcze bomba :)

  ps. pozdrawiam po dlugiej nieobecnosci i przerwie w blogowaniu:)
  Hypnotizing Fashion

  OdpowiedzUsuń