czwartek, 6 czerwca 2013

Na Fendi zawsze można liczyć. To znakomity poziom rzemiosła, przekształcający dzieła sztuki w praktyczność. Mnóstwo skomplikowanych wzorów, powtarzających się motywów: zygzaki, wilokolorowe paski, grafika logo F, kontrastujące dzianiny, wielkości i struktury, tworzące dzikie mozaiki i wydruki zwierząt pochodzące prosto z dżungli silnie wskazują na nowe trendy.  

Przepełniona sportowymi krojami, kolekcja Fendi 2014 prezentuje grę kontrastów pomiędzy: luksusem (płaszcze z norek, koszule sukienki z cekinami płaszcze norek)a codziennością(sportowe kroje).

Myślę, że każda szafa nie miałby nic przeciwko kilku pozycjom z tej kolekcji - jeśli może sobie na to pozwolić...
Czasem posiadanie małego skrawka dobra ekstrawaganckiego w zupełności wystarcza.


Photos: Courtesy of Fendi


Fendi - włoski dom mody, znany głównie z produkcji butów, futer, a przede wszystkim torebek został założony w 1925r przez małżeństwo Adele i Edoardo Fendi jako niewielki zakład produkcyjny.Małżeństwo wraz z pięcioma córkami prowadziło solidną rodzinną firmę aż do '65 roku kedy to Karl Lagerfeld zdobył dla tej marki światowe uznanie. Młody projektant nadał nowe znaczenie haute fourrure, poprzez połączenie tradycji z nowoczesnością. Firma z logiem podwójnego FF zyskała międzynarodową sławę. Lata '90, to lata kryzysu ze względu na brak zainteresowania naturalnymi futrami.  Jednak dzięki Mari Silvi Venturini-Fendi, która wprowadziła do sprzedaży szykowną torebkę bagietkę projektu swojej babki Adele, dom mody znowu trafił na szczyty i tak pozostał.

Obecnie Fendi jest częścią grupy LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.
Słynne modele torebek cieszą się takim zainteresowaniem, że chętni do ich kupna są wpisani na listę oczekujących nawet do 3 lat.


Photos: Courtesy of Fendi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz